Jak przygotować się do wizyty u ginekologa?

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (30)Jeśli młoda dziewczyna ma zamiar po raz pierwszy odwiedzić gabinet ginekologiczny, to oczywiste, że w pewnym stopniu zaczyna się tym stresować. Na szczęście wystarczy dobrze przygotować się do takiej wizyty, by uniknąć z tego powodu wielu nerwów.

Po pierwsze, młoda pacjentka powinna zapoznać się lepiej ze zdrowiem swojej rodziny. Musi wiedzieć, czy ktoś z jej bliskich cierpiał na pewne choroby i jak one wyglądały. Lekarz na pewno o nie spyta, by stwierdzić, czy pacjentka także może mieć z nimi problem. Oprócz tego dziewczyna powinna wcześniej zanotować sobie wszystkie informacje o swojej miesiączce. Musi zapisać, kiedy pojawiła się ona po raz pierwszy, a kiedy ostatnim razem. Powinna również powiedzieć swojemu lekarzowi, jak wyglądają u niej takie miesiączki, czy są obfite i jak długo trwają.

Każda, młoda dziewczyna powinna więc zainteresować się tym, o czym mówi medycyna ginekologiczna. Na szczęście nawet pierwsza rozmowa z ginekologiem nie musi być wcale trudna i ciężka, jeśli odpowiednio się do niej przygotuje.

Podobne wpisy o farmacji i medycynie on-line:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Farmacja:

Dobre wpisy:

  • Leki anksjolityczne

    Leki anksjolityczne (przedwiekowe), zwane także ataraktykami, określane były dawniej nazwą „małych trankwilizatorów” (minor tranguilantia) dla podkreślenia ich słabszego psychoplegicznego (kojącego) działania od ,,dużych trankwilizatorów”, czyli leków neuroleptycznych. Leki anksjolityczne stosowane są przede wszystkim w leczeniu zaburzeń emocjonalnych (nerwic), jednak ze względu na wielokierunkowe działanie zastosowanie ich wykracza daleko poza wskazania psychiatryczne. Często dochodzi do nadużywania…

    Read more