Stomatologia implanty

Stomatologia implanty
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Implanty zębów u stomatologa

Urazy zębów powstają z różnych przyczyn. Zazwyczaj są one efektem nieleczonej próchnicy lub innych chorób czy nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli ubytek jest na tyle poważny, że pierwotnego zęba trzeba usunąć albo nie ma takiej możliwości, aby go przywrócić na swoje miejsce współczesne możliwości stomatologii pozwalają na wstawienie sztucznego tworu kostnego- tak zwanego implantu.

Stomatologia implanty proponuje pacjentom już od wielu lat, jednak nie każdy dentysta może podjąć się zadania wszczepienia sztucznego zęba. Jest to bowiem dosyć skomplikowany proces, który nie polega tylko na usunięciu pierwotnego zęba i wykonaniu nakładki- tak zwanego mostu albo na wykonaniu porcelanowej korony, ale na umiejscowieniu implantu w kości. Wstawienie implantu można podzielić na trzy etapy: wywiercenie otworu w kości, wkręcenie śruby gojącej i zamocowanie sztucznego zęba.

Szukając więc odpowiedniego stomatologa, nie należy kierować się tylko przystępną ceną za wykonanie sztucznego zęba, ale przede wszystkim umiejętnościami oraz doświadczeniem dentysty. Warto także mieć na uwadze jakość materiałów, z jakich wykona implant, aby być pewnym, że wszczepienie zęba nie przyniesie niebezpiecznych dla zdrowia konsekwencji.

Jeśli więc potrzebna jest wysokiej jakości stomatologia Kraków oferuje wielu lekarzy, którzy nie raz wykonywali zabiegi wstawienia implantu. Zdobyte przez lata doświadczenie pomaga im w wyborze najlepszej opcji dla każdego pacjenta oraz wykonaniu sztucznego zęba, który będzie służył przez lata.

Podobne wpisy o farmacji i medycynie on-line:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: lpk110, redox extreme efekty, baront schody, etykiety inspekcyjne na zamówienie, drążenie foremników, Usuwanie owłosienia żary, rozstępy biceps, balayage kraków, kostka fakturowana producent, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, Fotoodmładzanie żary

Farmacja:

Dobre wpisy:

  • Kwas foliowy i jego zadania

    Kwas foliowy, czyli witamina B9 potrzebna nam jest od samego początku życia aż po jego kres niezależnie od tego czy jesteśmy kobieta czy mężczyzną. Kilka przykładów, do czego jest on tak niezbędny: 1. Gdy brakuje go młodemu mężczyźnie w wieku rozrodczym jego organizm produkuje mniej plemników, wiec może mieć problemy z płodnością; 2. Kobieta będąc…

    Read more