Wody butelkowane – klasyfikacja oraz wymagania jakościowe i produkcyjne

Wody butelkowane – klasyfikacja oraz wymagania jakościowe i produkcyjne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wody butelkowane
W wielu gospodarstwach domowych w Polsce, zwłaszcza wielkomiejskich, a także instytucjach i zakładach pracy, do picia i przygotowywania napojów (kawa, herbata) wykorzystuje się obecnie wody butelkowane. Są one ogólnodostępne w opakowaniach różnego typu i różnych pojemności. Powszechnej dostępności tych wód powinno towarzyszyć przede wszystkim rzetelne informowanie konsumenta o rodzajach udostępnianej wody i jej przeznaczeniu, a także o właściwym sposobie zabezpieczenia jej jakości w miejscu sprzedaży, magazynowania i użytkowania, w tym także w warunkach domowych. Niektóre informacje konsument może znaleźć w opisie wody na opakowaniu, pod warunkiem, że jest on zredagowany rzetelnie, zgodnie z obowiązującymi wymaganiami, a nie tylko z interesem producenta.

W języku potocznym wszystkie wody butelkowane udostępniane w handlu określa się jako wody mineralne. Tymczasem naturalna woda mineralna, bo taka jest jej prawidłowa nazwa, to jeden z trzech rodzajów wody obok naturalnej wody źródlanej i wody stołowej. To rozróżnienie jest związane głównie z przeznaczeniem danego rodzaju wody do określonego celu i dla określonej grupy konsumentów. Nie oznacza ono różnic w jakości czy bezpieczeństwie zdrowotnym wód.

 

 

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Farmacja:

Dobre wpisy:

  • Woda dodająca zdrowia

    Gdy myślimy o napojach, zwykle do głowy od razu przychodzą nam kolorowe, gazowane soki ze sklepów. Jednakże to nie po nie powinniśmy sięgać. Od lat medycyna uznaje, że to właśnie zwykła woda jest najlepszym napojem dla każdego człowieka. Dlaczego więc warto po nią sięgać? Po pierwsze, woda doskonale wypełnia nas żołądek. Jeśli więc miewamy problemy…

    Read more