Wody butelkowane – klasyfikacja oraz wymagania jakościowe i produkcyjne

Wody butelkowane – klasyfikacja oraz wymagania jakościowe i produkcyjne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wody butelkowane
W wielu gospodarstwach domowych w Polsce, zwłaszcza wielkomiejskich, a także instytucjach i zakładach pracy, do picia i przygotowywania napojów (kawa, herbata) wykorzystuje się obecnie wody butelkowane. Są one ogólnodostępne w opakowaniach różnego typu i różnych pojemności. Powszechnej dostępności tych wód powinno towarzyszyć przede wszystkim rzetelne informowanie konsumenta o rodzajach udostępnianej wody i jej przeznaczeniu, a także o właściwym sposobie zabezpieczenia jej jakości w miejscu sprzedaży, magazynowania i użytkowania, w tym także w warunkach domowych. Niektóre informacje konsument może znaleźć w opisie wody na opakowaniu, pod warunkiem, że jest on zredagowany rzetelnie, zgodnie z obowiązującymi wymaganiami, a nie tylko z interesem producenta.

W języku potocznym wszystkie wody butelkowane udostępniane w handlu określa się jako wody mineralne. Tymczasem naturalna woda mineralna, bo taka jest jej prawidłowa nazwa, to jeden z trzech rodzajów wody obok naturalnej wody źródlanej i wody stołowej. To rozróżnienie jest związane głównie z przeznaczeniem danego rodzaju wody do określonego celu i dla określonej grupy konsumentów. Nie oznacza ono różnic w jakości czy bezpieczeństwie zdrowotnym wód.

 

 

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Farmacja:

Dobre wpisy:

  • Kwasy

    Kwas octowy (Acidum aceticum) stosowany jest powszechnie w roztworach 3—6% do konserwowania środków spożywczych. Surowy ocet drzewny (Acetum pyrolignosum crudum) stosowany jest do przepłukiwań pochwy w stężeniu 1—2 łyżki na l l wody. Kwas mlekowy (Acidum lacticum) jest również stosowany do przepłukiwań pochwy w roztworach o pH około 3,7. W stanach zapalnych przywraca fizjologiczny kwaśny…

    Read more