ZAPALENIE PĘCHERZA

ZAPALENIE PĘCHERZA
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

depilacja laserowa (2)Zapalenie pęcherza zwykle spowodowane jest przez bakterie, które normalnie w ludzkim organizmie znajdują się w jelicie grubym i tam nie stwarzają żadnych problemów. Kobiety ze względu na swoją budowę anatomiczną (cewka moczowa u kobiety jest dużo bliżej odbytu niż u mężczyzny) są bardziej narażone na taką infekcję i dlatego chorują częściej.
Choroba zaczyna się od bólów w podbrzuszu, częstym parciem na mocz i trudności w jego oddawaniu. Jeśli wystarczająco wcześnie się zareaguje na pierwsze objawy można zapobiec dalszemu rozwojowi infekcji. Po pierwsze należy wtedy dużo pić (nawet 3 litry dziennie), co będzie powodować wypłukiwanie bakterii z organizmu i zatrzymanie ich namnażania. Dobrze jest pić kwaśne napoje na przykład wodę mineralną z sokiem cytrynowym a także sok z czarnej porzeczki a już sok z żurawiny w takich wypadkach jest naprawdę bardzo pomocny, gdyż ma właściwości, które nie pozwalają bakteriom osadzać się w drogach moczowych i rozwijać się infekcji. Ból spowodowany schorzeniem można łagodzić ciepłymi kompresami przykładanymi w dolnych partiach ciała albo rozgrzewanie ich przy pomocy poduszki elektrycznej lub termoforu. Jeśli dojdzie do rozwoju infekcji konieczna będzie wizyta u lekarza, który zaordynuje odpowiednie leki.

Podobne wpisy o farmacji i medycynie on-line:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Farmacja:

Dobre wpisy:

  • Sposoby na chrapanie

    Spać musi każdy z nas. Niezależnie od tego, czy są to dwie czy osiem godzin, spędzamy w łóżku dużą część naszego życia. Jak kupić odpowiedni materac, kołdrę i poduszki? Czy jeżeli interesują nas sposoby na chrapanie, warto inwestować w specjalistyczne, odpowiednio wyprofilowane poduszki? Gdzie ich szukać? Zacznijmy od najważniejszego – materac. Musi on być wygodny…

    Read more