ZAPALENIE PĘCHERZA

ZAPALENIE PĘCHERZA
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

depilacja laserowa (2)Zapalenie pęcherza zwykle spowodowane jest przez bakterie, które normalnie w ludzkim organizmie znajdują się w jelicie grubym i tam nie stwarzają żadnych problemów. Kobiety ze względu na swoją budowę anatomiczną (cewka moczowa u kobiety jest dużo bliżej odbytu niż u mężczyzny) są bardziej narażone na taką infekcję i dlatego chorują częściej.
Choroba zaczyna się od bólów w podbrzuszu, częstym parciem na mocz i trudności w jego oddawaniu. Jeśli wystarczająco wcześnie się zareaguje na pierwsze objawy można zapobiec dalszemu rozwojowi infekcji. Po pierwsze należy wtedy dużo pić (nawet 3 litry dziennie), co będzie powodować wypłukiwanie bakterii z organizmu i zatrzymanie ich namnażania. Dobrze jest pić kwaśne napoje na przykład wodę mineralną z sokiem cytrynowym a także sok z czarnej porzeczki a już sok z żurawiny w takich wypadkach jest naprawdę bardzo pomocny, gdyż ma właściwości, które nie pozwalają bakteriom osadzać się w drogach moczowych i rozwijać się infekcji. Ból spowodowany schorzeniem można łagodzić ciepłymi kompresami przykładanymi w dolnych partiach ciała albo rozgrzewanie ich przy pomocy poduszki elektrycznej lub termoforu. Jeśli dojdzie do rozwoju infekcji konieczna będzie wizyta u lekarza, który zaordynuje odpowiednie leki.

Podobne wpisy o farmacji i medycynie on-line:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Farmacja:

Dobre wpisy:

  • Kobiece problemy

    Panie zwykły niekiedy lekceważyć swoje zdrowotne kobiece problemy i umniejszać je. Czasami jest to kwestia przyzwyczajenia się do występującej od dłuższego czasu dolegliwości, co oczywiście nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo najprawdopodobniej będzie się ona tylko pogłębiać. Kiedy indziej kobiece problemy wydają się tak wstydliwe, że nie sposób powiedzieć o nich na głos. Dla dużej części…

    Read more